Home

Różnice między różnymi typami skrobaków do taśm C-T-P Belle Banne – Wybierz odpowiedni dla swoich potrzeb

Różnice między różnymi typami skrobaków do taśm C-T-P Belle Banne – Wybierz odpowiedni dla swoich potrzeb

Typy skrobaków do taśm C-T-P Belle Banne – dostępne w Centrum Taśm i Pasów!

Skrobaki C-T-P Belle Banne są powszechnie stosowanymi narzędziami czyszczącymi taśmy przenośnikowe w przemyśle, które pomagają utrzymać wysoką wydajność i niezawodność taśmociągów. W zależności od specyfiki zastosowania, istnieje kilka różnych typów skrobaków, z różnymi właściwościami i zastosowaniami. W tym artykule przyjrzymy się głównym różnicom między tymi typami skrobaków, aby pomóc Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Skrobaki C-T-P Belle Banne typy

Skrobaki czołowe

Skrobaki czołowe, inaczej zwane nabębnowe lub wstępne to podstawowy typ skrobaków C-T-P Belle Banne. Składają się z ostrza wielosegmentowego mocowanego na elastycznych ramionach. Skrobaki czołowe stosuje się w wielu branżach i są dostępne w różnych szerokościach i długościach. Są skuteczne we wstępnym usuwaniu ogólnych zanieczyszczeń i osadów z powierzchni taśmy. Ze względu na fakt, że ten typ skrobaków jest łatwy w montażu i demontażu, konserwację i wymiana skrobaka jest szczególnie łatwa. Niewątpliwą zaletą tego typu skrobaków jest bezpośrednie odprowadzanie materiału do przesypu.

Skrobaki podtaśmowe

Skrobaki podtaśmowe, określane także mianem zgarniacze podtaśmowe, z serii Belle Banne występują w kilku typach. Dostępne są wersje przeznaczone do przenośników pracujących w jednym kierunku lub rewersyjnych. Konstruktorzy najchętniej wybierają model skrobaka Belle Banne U-Type. Niewątpliwie jest to najskuteczniejsze i bezpieczne rozwiązanie do czyszczenia taśm przenośnikowych. Dzięki jego łukowemu kształtowi ostrze wywiera większy nacisk na środek taśmy. Model ten szczególnie skutecznie usuwa trudne zanieczyszczenia. Warto odnotować, że mogą pracować w warunkach o wymagających parametrach pracy, np. prędkość taśmy do 7,5 m/s.

Skrobaki z ostrzami z węglików

Skrobaki z ostrzami z węglików spiekanych są najtrwalszym rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu tak twardego materiału, ich żywotność jest szczególnie długa. Z pewnością żaden skrobak poliuretanowy lub gumowe nie dorównuje żywotności skrobakom z ostrzami z węglików. Skuteczność czyszczenia ostrzy ze spieków jest także niewspółmiernie wyższa od pozostałych systemów. Takie rozwiązanie jest najlepsze w przypadku mocno abrazyjnych materiałów, jak np. koks. Często stosuje się je także przy stłuczce szklanej.

Skrobaki z napinaczem sprężynowym

Sprężynowy napinacz skrobaka jest bardzo ważnym elementem konstrukcji. Dzięki niemu ostrze skrobaka pozostaje w stałym kontakcie z taśmą zapewniając nieprzerwane czyszczenie taśmy. Za sprawą sprężyn docisk ostrza jest zachowany także w trakcie drgań podczas pracy taśmy. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że osoby z utrzymania ruchu nie muszą często prowadzić regulacji docisku. W skrobakach Belle Banne sprężyny napinające są umieszczone na zewnątrz konstrukcji przenośnika. Dzięki temu jest do nich łatwy dostęp celem kontroli naprężenia. Dodatkowo są one poza strefą przesypywania materiału co ogranicza ich zabrudzenie.

Skrobaki do przenośników rewersyjnych

Nie każdy skrobak może być stosowany w przenośniku rewersyjnym. Z serii skrobaków Belle Banne taką możliwość mają: H-Type, A/AF-Type oraz R-Type. W takich zastosowaniach skrobak czołowy Belle Banne H-Type montujemy na obu bębnach – napędowym i zwrotnym. W związku z tym, że skrobaki podtaśmowe A/AF-Type oraz R-Type mają w przekroju budowę symetryczną, mogą pracować z taśmą poruszającą się w dowolnym kierunku. Często spotykamy je w koparko-zwałowarkach.

Wnioski

Podsumowując, wybierając odpowiednie typy skrobaków C-T-P Belle Banne należy wziąć pod uwagę specyfikę aplikacji, rodzaj transportowanego materiału, warunki pracy oraz oczekiwane rezultaty czyszczenia. W Centrum Taśm i Pasów oferujemy szeroki wybór skrobaków, w różnych typach i konfiguracjach, aby sprostać różnorodnym potrzebom naszych klientów. Zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami, którzy pomogą dobrać odpowiedni typ skrobaka do Państwa indywidualnych wymagań.